публікації

Трансфертне ціноутворення

29/05/2020

Якщо ви здійснюєте контрольовані операції відповідно до статті 39 Податкового кодексу України, маєте операції з нерезидентами, то нові правила у сфері трансфертного ціноутворення можуть стосуватися саме вас.
1. Як змінюються правила подання звітності з трансфертного ціноутворення?
 

Запроваджується трирівнева структура звітності з трансфертного ціноутворення:

  1. Документація з трансфертного ціноутворення. У документації з трансфертного ціноутворення платник податків повинен надати обґрунтування економічної доцільності (економічної вигоди) здійснених операцій і наявності ділової мети – для операцій, відмінних від товарних (це правило діє з 23 травня 2020 року);
  2. Глобальна документація з трансфертного ціноутворення (майстер-файл) – пункт 2;
  3. Звіт у розрізі країн міжнародної групи компаній – пункт 3.
Крім того, встановлюється вимога стосовно повідомлення про участь у групі компаній. Таке повідомлення подається вперше у 2021 році за 2020 рік.
 

2. Що таке майстер-файл?
 

Майстер-файл може запитувати контролюючий орган, якщо сукупний консолідований дохід групи компаній становить не менше 50 мільйонів євро. Запит щодо майстер-файлу вперше може бути надісланий за 2021 рік.

3. Що таке звіт у розрізі країн міжнародної групи компаній?
 

Звіт у розрізі країн платник податків подає самостійно, якщо сукупний консолідований дохід групи компаній становить не менше 750 мільйонів євро. Вперше цей звіт подається за 2021 рік. Звіт у розрізі країн визнається об’єктом автоматичного обміну податковою й фінансовою інформацією.

Що нового?

Найважливіша аналітика у вашій пошті.