22 листопада 2016 року Міністр фінансів України передав офіційного листа про приєднання України до Плану BEPS (Base Erosion and Profit Shifting – план дій, що спрямовані на боротьбу з розмиванням податкової бази і виведенням прибутку з-під оподаткування) Генеральному секретарю Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР). Зараз Україна перебуває на заключному етапі приєднання, щоб стати офіційним членом Плану BEPS з 1 січня 2017 року.
План BEPS складається з 15 кроків, які спрямовані на боротьбу з агресивним податковим плануванням та на надання уряду відповідних інструментів для такої протидії. Кінцева і головна мета Плану BEPS полягає у створенні міжнародної системи контролю за оподаткуванням транснаціональних компаній, яка б забезпечила сплату податку на прибуток саме у тих юрисдикціях, де такий прибуток генерується. План BEPS охоплює такі кроки як:
- Аналіз податкових викликів цифрової економіки;
- Нейтралізація впливу «гібридних структур»;
- Посилення правил щодо контрольованих іноземних компаній;
- Запобігання розмиття бази оподаткування шляхом врахування відсотків за позиковими зобов'язаннями та через інші фінансові інструменти;
- Ефективна протидія недоброчесним податковим практикам, що враховуватиме принципи прозорості та превалювання суті над формою;
- Запобігання зловживанню угодами про уникнення подвійного оподаткування;
- Протидія штучному уникненню статусу постійного представництва;
- Забезпечення відповідності між правилами трансфертного ціноутворення та створенням доданої вартості;
- Сприяння моніторингу розмиття податкових баз та відтоку прибутків;
- Зобов'язання розкривати податковим органам агресивні схеми податкової оптимізації;
- Перегляд вимог до документації з трансфертного ціноутворення;
- Удосконалення механізмів розв’язання спорів щодо застосування договорів про уникнення подвійного оподаткування.
Як член BEPS Україна зобов’язується реалізувати чотири мінімальні стандарти, як-то: протидія недобросовісній податковій практиці, запобігання зловживанню угодами про уникнення подвійного оподаткування, розробка обов'язкових правил розкриття податковим органам агресивних схем податкової оптимізації, а також удосконалення механізмів вирішення спорів щодо застосування договорів про уникнення подвійного оподаткування.
На думку Міністерства фінансів України, приєднання України до Плану BEPS є позитивним сигналом для інвесторів, що, як очікується, буде стимулювати міжнародну торгівлю і посприяє зростанню української економіки.