Як не втратити бойові виплати у разі поранення

Бойові виплати у розмірі 100 000 грн/місяць мають виплачуватись пораненим, які перебувають на стаціонарному лікуванні у госпіталі (в т.ч. за кордоном), включаючи час переміщення, або у відпустці для лікування за постановою ВЛК.

Наводимо кілька корисних порад, які допоможуть не втратити бойові виплати передчасно:

  1. Переконайтесь, що командир в/ч зробив запис у журналі бойових дій про ваше поранення.
  2. Не пишіть рапорт про відмову від евакуації у разі поранення.
  3. Не вживайте алкоголь і наркотики (без призначення лікаря) з моменту поранення і до закінчення лікування – це підстава для позбавлення бойових.
  4. Якщо ви вилікувались, повернулись до в/ч і ще не проходили ВЛК – не пишіть рапорт про прибуття по закінченню лікування. Натомість просіть у командира в/ч направлення на ВЛК.
  5. Важливо отримати від командира в/ч Довідку про обставини травми до проходження ВЛК. Без неї ВЛК не зможе встановити зв’язок поранення із захистом Батьківщини. У такому випадку вам не виплатять бойові та можуть не надати одноразову грошову допомогу у зв’язку з втратою працездатності/інвалідністю.
  6. Не порушуйте режим лікування і не ухиляйтесь від ВЛК – вас можуть виписати з лікарні без медогляду, позбавити бойових та шансів на подальші пільги.
  7. Прослідкуйте, щоб вашу Постанову ВЛК про причинний зв’язок поранення із захистом Батьківщини отримав командир в/ч. Інакше він не включить вас до списку на виплату бойових.
  8. Після виписки з лікарні не можна самовільно їхати додому, навіть якщо ви все ще потребуєте відновлення. Це можна робити лише у випадку, якщо командир в/ч надав вам відпустку на підставі постанови ВЛК. Інакше це може бути розцінене як дезертирство.
  9. Завжди просіть оригінальний примірник/завірену копію будь-якого документа, що оформлюється стосовно вас (довідка про обставини травми, епікриз, свідоцтво про хворобу, постанови ВЛК тощо). Це може сильно допомогти при отриманні статусу УБД чи інвалідності.