Vasil Kisil

In Memoriam

Василь Кисіль

(1948 - 2019)

досвід

Василь Іванович Кисіль – один із фундаторів фірми «Василь Кісіль і Партнери». Очолюючи понад 15 років одну з перших українських юридичних фірм, організованих за західним зразком, а також перебуваючи понад 10 років на позиції старшого партнера, Василь Іванович утверджував три основні принципи, які лишаються незмінними протягом всієї 30-літньої історії фірми: лідерство, високий професіоналізм, розвиток талантів.

Усе своє життя Василь Кисіль присвятив науковій та викладацькій діяльності. Доктор юридичних наук, професор кафедри міжнародного приватного права Інституту міжнародних відносин при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, Василь Іванович Кисіль – автор низки видань у галузі юриспруденції, серед яких, зокрема:

 • підручники та посібники («Міжнародне приватне право: підручник» (1986), «Міжнародне сімейне право: посібник для студентів» (1993), «Міжнародне приватне право. Загальна частина: підручник» (2012));
   
 • науково-практичні видання «Цивільне право в запитаннях та відповідях» (1987), («Захист іноземних інвестицій в Україні (теоретичні та практичні аспекти)» (1994), «Міжнародне приватне право. Науково-практичний коментар Закону» (2008));
   
 • науково-теоретичні праці («Міжнародне приватне право: питання кодифікації» (2000, 2005));
   
 • публікації у періодиці («Колізійне регулювання в сучасному міжнародному праві» // Науковий вісник Дипломатичної академії України (2000); «Право, що застосовується до зовнішньоторговельних договорів: тенденції розвитку законодавчого регулювання» // Юридичний журнал (2004)).

Василь Іванович виховав декілька поколінь правників, був науковим керівником великої кількості кандидатів та докторів наук. Його учні стали президентами, міністрами, політиками, державними діячами, керівниками найуспішніших юридичних фірм України.

За вагомий внесок у розвиток вищої освіти, підготовку висококваліфікованих кадрів Василя Івановича Кисіля нагороджено орденом «За заслуги» ІІІ ступеня.

Уміле поєднання наукової, викладацької роботи та правничої діяльності дало змогу Василю Кисілю стати одним із провідних українських експертів у сферах міжнародного приватного права, цивільного права та законодавства про інвестиції.

Після проголошення Незалежності Василь Іванович брав безпосередню участь у розробці низки законопроектів, які визначали майбутнє нашої молодої Держави. Це були, зокрема, закони про господарські товариства, аудиторську діяльність, про власність.

Василь Іванович був членом громадської ради при Міністерстві юстиції України, членом Ради з питань судової реформи при Президенті України, членом Науково-консультаційної ради при Вищому господарському суді України, арбітром при Міжнародному комерційному арбітражному суді при Торгово-промисловій палаті України, а також членом Постійного третейського суду в Гаазі.

Василь Іванович Кисіль консультував профільний Комітет Верховної Ради України по вдосконаленню законодавства з питань концесій, природних ресурсів, договорів про розподіл продукції, прав іноземних інвесторів. Був членом Асоціації правників України, Міжнародної асоціації юристів (IBA).

Уся професійна діяльність Василя Кисіля як адвоката, керівника юридичної фірми, науковця та викладача спиралася на базове правило його життя: право – це мистецтво добра та справедливості. Водночас і поза межами професійного середовища Василь Іванович був доброю та справедливою людиною. Ім’я Василя Кисіля стало брендом на ринку надання юридичних послуг та синонімом порядності, етичності, високих професійних та моральних принципів.

Ми хотіли б, щоб пам’ять про Василя Івановича і його справа продовжували жити. Для цього ми заснували Благодійний фонд пам’яті Василя Кисіля. Ознайомитися з діяльністю Фонду можна за посиланням. 

Визнання

 • Chambers Global і Chambers Europe 2009-2019 рекомендують В. Кисіля як визнаного юриста у сфері корпоративного права, злиттів та поглинань, це «заслужений юрист, до якого клієнти звертаються за порадою зі складних стратегічних питань»

 • Best Lawyers 2009-2019 вводить В. Кисіля до переліку рекомендованих юристів України в галузі корпоративного права, інвестицій, вирішення спорів, злиттів та поглинань. «Найкращий корпоративний юрист, м. Київ» (2010, 2014), «Найкращий інвестиційний юрист року, м. Київ» (2013)

 • The PLC Which Lawyer? 2009-2012 визнає В. Кисіля провідним експертом у сфері корпоративного права/злиттів і поглинань

 • Who's Who Legal неодноразово визнавав В. Кисіля одним із провідних фахівців із корпоративного управління

 • Довідник Ukrainian Law Firms. А Handbook for Foreign Clients неодноразово визнавав В. Кисіля провідним експертом України з інвестиційних питань

 • За версією дослідження «Топ 100 юристів України. Вибір клієнта», організованого виданням «Юридична газета», 2008-2015 (корпоративне право та M&A), В. Кисіль – один із найкращих юристів країни

 • У рамках проекту «Юридична премія 2013 року» газети «Юридична практика» В. Кисіль удостоєний премії «За видатні професійні досягнення»

 • Тижневик KyivPost у 2012 р. включив В. Кисіля до топ-10 найкращих юристів України

 • Асоціація правників України нагородила у 2013 р. В. Кисіля Почесною відзнакою за честь та професійну гідність

 • Видання CEE Legal Matters у 2017 р. вручило В. Кисілю нагороду Market Maker in Ukraine

Публікації

18/05/2018

Інтерв'ю про історію становлення ринку юридичних послуг в Україні

Василь Кисіль

18/09/2017

Інтерв'ю про про життєвий шлях та принципи компанії, цікаві історії та спогади, а також про те, чим відрізняються юристи молодого покоління від старої гвардії та чого у них можна повчитися

Василь Кисіль

10/02/2017

"Молодому юристу я порадив би активно діяти і не боятися ризикувати"...

Василь Кисіль

21/07/2016

"Найбільше мене надихає ентузіазм молоді, яка працює зі мною і горить бажанням щось створити"...

Василь Кисіль