Уряд затвердив нові вимоги до розкриття структури власності та бенефіціарів українських компаній. З 12 липня 2021 компанії мають подавати реєстраторам свої корпоративні структури разом з документами, які їх підтверджують.
Для кого це важливо?
Усі українські юридичні особи, в тому числі ті, материнські компанії яких на біржі та через це не мають очевидного бенефіціара. Нові вимоги поширюються не лише на товариства, але й на громадські об’єднання, благодійні організації, асоціації, корпорації, консорціуми, кооперативи тощо.
Не розкривати корпоративну структуру та бенефіціара можуть державні та комунальні компанії, а також деякі інші форми юридичних осіб (винятки за посиланням).
Що робити?
- Підготувати та завжди мати в компанії актуальну корпоративну структуру та інформацію про бенефіціарів.
- Якщо в корпоративній структурі є іноземні компанії – отримати документи, які підтверджують ланцюг володіння. Насамперед це витяги з іноземних реєстрів.
- До 11 жовтня 2021 подати реєстратору структуру власності та документи, які її підтверджують.
- Після змін у корпоративній структурі подавати реєстратору оновлені документи.
- Під час наступних реєстраційних дій підтверджувати актуальність структури власності.
- Незалежно від проведення реєстраційних дій щороку підтверджувати актуальність структури власності.
Які документи потрібні?
- Схематична структура власності з урахуванням затверджених зразків (посилання).
- Нотаріальні копії паспортів бенефіціарів незалежно від їхнього громадянства. На власників українських ID-карток ця вимога не поширюється.
- Документи, які підтверджують ланцюг володіння в корпоративній структурі та розміри часток. Це можуть бути витяги з іноземних реєстрів (з українського реєстру подавати не потрібно), договори купівлі-продажу, виписки від депозитаріїв тощо.
- Заповнена реєстраційна картка (посилання).
Документи з інших країн повинні мати апостиль чи бути легалізовані (залежно від країни).
Які санкції за порушення цих правил?
За неподання цієї інформації – адміністративний штраф від 17 000 до 51 000 гривень для керівника компанії чи іншого її уповноваженого представника.
* * *
Якщо вам потрібна додаткова інформація чи допомога у зв’язку із цими правилами, будь ласка, звертайтеся до Володимира Ігоніна, партнера практики корпоративного права та злиттів і поглинань.