Василь Кісіль і Партнери успішно представили інтереси Реле у справі про визнання права користування земельною ділянкою припиненим

09/10/2020

Василь Кісіль і Партнери втретє успішно представили інтереси будівельної компанії Реле у спорі з Київською міською радою щодо визнання права користування земельною ділянкою припиненим.

У 1997 році клієнт уклав договір на право тимчасового довгострокового користування землею на 49 років для реконструкції нежилих будинків в історичному центрі міста Києва. Того ж року клієнт продав реконструйований об’єкт нерухомості новому власнику. Однак, Київська міська рада більше 20 років відмовлялася визнати припинення права користування ділянкою у клієнта та вважала його користувачем ділянки, внаслідок чого виник судовий спір. 

Суди усіх інстанцій погодилися із доводами юристів Василь Кісіль і Партнери про те, що разом із відчуженням об’єкту нерухомості, право користування земельною ділянкою переходить до набувача нерухомості та свідчить про добровільну відмову попереднього користувача від права користування. Оскільки право користування перейшло до набувача нерухомості, то позов  був задоволений повністю. 

Cуд підтвердив припинення прав Реле за спірним договором і відсутність підстав у Київської міської ради та податкових органів вимагати від клієнта подальшої сплати за користування земельною ділянкою до закінчення строку договору.

Інтереси Реле представляла команда судової практики у складі партнера Олега Качмара, радника Юрія Колоса та юриста Дмитра Деркача

Науково-виробнича фірма Реле спеціалізується на будівництві об’єктів житлового та ділового призначення.