публікації

Скільки доведеться заплатити за маску на підборідді

20/11/2020

21 листопада набуває чинності закон про внесення змін до Кодексу про адміністративні правопорушення «щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби» від 06 листопада 2020 року.

Він передбачає накладення штрафу в розмірі від 170 до 255 грн за перебування в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту.

При цьому респіратори або захисні маски, включно із виготовленими самостійно, мають закривати ніс та рот.

Як було?

Раніше штраф за неносіння масок в громадських спорудах та громадському транспорті становив від 17 тис. до 34 тис. грн.

За фактом вчинення особою цього правопорушення національна поліція складала протокол та передавала його до суду, який безпосередньо розглядав питання щодо накладення на неї штрафу.

Як буде з 21 листопада?

Закон № 1000-ІХ додав до статті 44-3 КУпАП частину другу, яка визначила перебування в громадському транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту окремим правопорушенням та передбачила за його вчинення значно менший за розміром штраф – від 170 до 255 грн замість 17 тис. грн.

При цьому громадськими будинками та спорудами в контексті цієї статті є будинки та приміщення, призначені для розміщення закладів, підприємств, організацій, які надають послуги фізичним та юридичним особам.

Тобто до громадських будинків та споруд варто відносити адмінбудівлі, вокзали, аеропорти, заклади громадського харчування, музеї, палаци культури, спортивні споруди тощо.

Окрім цього, разом із розміром штрафу зміниться і порядок його накладення та стягнення.

За новою редакцією КУпАП, поліція матиме право одразу на місці вчинення правопорушення складати постанову про притягнення до відповідальності, на підставі якої особа повинна буде сплатити штраф.

Закон № 1000-ІХ жодним чином не скасовує можливість накладення штрафу в розмірі від 17 тис. до 34 тис. грн.

Навіть після 21 листопада ці штрафи будуть застосовуватися до осіб, які:

  • перебувають на вулиці без документів, що посвідчують особу;
  • самовільно залишили місце самоізоляції, обсервації.

Раніше ми писали про те, як змінилися правила карантину та що передбачає карантин вихідного дня.

Авторка: Аліна Ратушна

Опубліковано: The Page, 20 листопада 2020 р. 

Що нового?

Найважливіша аналітика у вашій пошті.

більше аналітики

14/10/2020

Наприкінці серпня у прокат вийшов фільм Крістофера Нолана «Тенет». Після прем’єри більшість глядачів оцінювали його фразами на зразок: «Дуже цікаво, але нічого не зрозуміло», а багато ентузіастів від фізики сперечались, чи правильно у фільмі показана інверсія ентропії та чи можлива вона для окремих об’єктів...

Андрій Слюсар, Марія Новікова

04/12/2019

Останні роки аграрії звикли розглядати емфітевзис переважно як «схему» обходу мораторію. Дійсно, емфітевзис надає землекористувачу майже ті самі права і можливості, що і право власності. Які перспективи емфітевзису тепер, коли ринок землі от-от має запрацювати? Чи не втратить він свою популярність та чи варто укладати договір емфітевзису, якщо земельну ділянку можна буде купити...

Олександра Бортман