публікації

Повернення інспекційних відвідувань та невиїзних інспектувань

18/09/2019

Оксана Войнаровська

Партнерка, адвокатка

Праця та зайнятість,
Приватні клієнти та управління приватним капіталом

Валерія Безпала

Адвокатка

Праця та зайнятість

21 серпня 2019 р. набула чинності Постанова Кабінету Міністрів України № 823 «Деякі питання здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю», яка повернула перевірки Держпраці та її територіальних органів.

Постанова розширила перелік підстав інспекційного відвідування. Віднині інспектори праці також перевіряють за дорученням Прем’єр-міністра України, зверненням Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, а також на запит народного депутата. Виключно для виявлення неоформлених трудових відносин інспекційні відвідування будуть проводитися за окремими підставами: інформацією ДПС про невідповідність кількості працівників роботодавця обсягам виробництва або даними Пенсійного фонду України щодо фізичних осіб, які виконують роботи чи надають послуги за ЦПД в одного роботодавця більше року.

Інспектор праці додатково до службового посвідчення має надати на вимогу роботодавця копію направлення на проведення інспекційного відвідування.

Також регламентується право компанії фіксувати проведення інспекційного відвідування засобами аудіо-, фото- та відеотехніки.

Постанова №823 фактично дублює визнану незаконною Постанову Кабінету Міністрів України № 295 «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 26 квітня 2017 року. Шостий апеляційний адміністративний суд визнав її незаконною через відсутність погодження проекту Постанови  Державною регуляторною службою. Це рішення було оскаржено до Касаційного адміністративного суду, розгляд справи триває.

Що нового?

Найважливіша аналітика у вашій пошті.

більше аналітики

08/02/2022

Цікаві новини законодавства і судові рішення, що стосуються сім'ї: шлюб, розлучення, батьківські права, спадок та багато іншого

Оксана Войнаровська

04/01/2022

Цікаві новини законодавства і судові рішення, що стосуються сім'ї: шлюб, розлучення, батьківські права, спадок та багато іншого

Оксана Войнаровська