публікації

Повернення інспекційних відвідувань та невиїзних інспектувань

18/09/2019

Катерина Кіяниця

Юристка

Захист персональних даних,
Праця та зайнятість,
Інформаційні технології

Оксана Войнаровська

Партнерка, адвокатка

Праця та зайнятість,
Приватні клієнти та управління приватним капіталом

21 серпня 2019 р. набула чинності Постанова Кабінету Міністрів України № 823 «Деякі питання здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю», яка повернула перевірки Держпраці та її територіальних органів.

Постанова розширила перелік підстав інспекційного відвідування. Віднині інспектори праці також перевіряють за дорученням Прем’єр-міністра України, зверненням Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, а також на запит народного депутата. Виключно для виявлення неоформлених трудових відносин інспекційні відвідування будуть проводитися за окремими підставами: інформацією ДПС про невідповідність кількості працівників роботодавця обсягам виробництва або даними Пенсійного фонду України щодо фізичних осіб, які виконують роботи чи надають послуги за ЦПД в одного роботодавця більше року.

Інспектор праці додатково до службового посвідчення має надати на вимогу роботодавця копію направлення на проведення інспекційного відвідування.

Також регламентується право компанії фіксувати проведення інспекційного відвідування засобами аудіо-, фото- та відеотехніки.

Постанова №823 фактично дублює визнану незаконною Постанову Кабінету Міністрів України № 295 «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 26 квітня 2017 року. Шостий апеляційний адміністративний суд визнав її незаконною через відсутність погодження проекту Постанови  Державною регуляторною службою. Це рішення було оскаржено до Касаційного адміністративного суду, розгляд справи триває.

Що нового?

Найважливіша аналітика у вашій пошті.

більше аналітики

14/08/2015

1 вересня 2015 року набирає чинності Закон, яким буде суттєво збільшено ставки та внесено інші зміни у порядок сплати судового збору. Передбачається, що запропоновані Законом нововведення дозволять збільшити дохід державного бюджету за рахунок судового збору та розвантажити судову систему.

Валерія Савчук, Андрій Стельмащук

21/06/2012

З наближенням 01 липня 2012 року питання захисту персональних даних компаніями набирає все більшої гостроти. Ця проблема потрапила у фокус уваги не випадково: саме з 01 липня 2012 року набирає чинності закон, яким вводиться адміністративна відповідальність та посилюється кримінальна відповідальність за порушення у сфері захисту персональних даних.

Валерія Савчук