"Василь Кісіль і Партнери" отримує нові та покращує попередні рейтинги за версією «Chambers Europe 2013»
06/05/2013

За даними нещодавно опублікованого юридичного довідника «Chambers Europe 2013», 8 ключових практик ЮФ «Василь Кісіль і Партнери» отримали високу оцінку дослідників та знову посіли престижні місця в авторитетному міжнародному рейтингу.
В 2013 році найвищі рядки у рейтингу знов посіли практики вирішення спорів, нерухомості, праці та зайнятості. Також фірма продовжує утримувати провідні позиції в сфері інтелектуальної власності, оподаткування, корпоративного права/ злиттів та поглинань, антимонопольного та конкурентного права, а практика банківського та фінансового права підвищила свій рейтинг завдяки низці успішно укладених угод.
За оцінкою «Chambers Europe», «Василь Кісіль і Партнери» є безперечним лідером в області міжнародного арбітражу та вирішення місцевих спорів, залишаючись сильним гравцем на ринку, який виділяється серед конкурентів своєю добре укомплектованою командою та юристами з практичним досвідом роботи в сфері вирішення спорів. Джерела говорять: «Коли мова йде про великі та складні справи, ми воліємо звернутися саме до них – вони мають досвід та ресурси. Ця команда точно знає, що потрібно міжнародним клієнтам». Серед останніх досягнень команди вирішення спорів – підготовка експертного висновку для компанії Ferrexpo з питань українського законодавства в спорі на 700 млн. доларів США у Високому суді правосуддя в Лондоні, представництво інтересів компанії Vanco Prykerchenska у позові до Міністерства охорони навколишнього природного середовища України в місцевих судах, а також консультування у паралельних справах в міжнародних комерційних арбітражах.
Вкотре дослідники відзначають заслуги Олега Макарова, керуючого партнера фірми, «надзвичайного судового адвоката, який особисто вникає у всі подробиці, та чиї апрактичні навички дійсно вражають». Також довідник відзначає унікальний досвід у судових справах та міжнародному арбітражі Олексія Філатова, «одного з найкращих юристів на ринку», особливо підкреслюючи його досягнення та компетенцію в області корпоративних, господарських спорів та спорів у сфері інтелектуальної власності. Рейтинг також рекомендує Вадима Беляневича, досвідченого адвоката, який консультує клієнтів зі спірних питань в сфері приватизації. Олег Альошин, вперше потрапивши до рейтингу цієї практики, виділяється як майстерний адвокат та арбітр. За словами одного з дослідників ринку, він «надає консультації найвищої якості, являючись проникливим та надзвичайно толковим юристом».
Другий рік поспіль дослідники відзначають сильну позицію практики праці та зайнятості, клієнтами якої є переважно міжнародні організації, такі як BAT, Swedbank та Logitech, які звертаються до фірми за допомогою у крупномасштабних проектах. Оксана Войнаровська, керівних практики, є одним з найвідоміших імен на ринку праці та зайнятості та відома завдяки своїм знанням та сильним технічним навичкам.
Респонденти традиційно відзначають високу експертизу надійної команди практики нерухомості, яка володіє «глибокими знаннями та ретельним підходом до кожного питання». Хоча ця практика переважно відома завдяки супроводженню угод, останнім часом вона все більше займається консультуванням з питань управління об’єктами нерухомості, наданням юридичної підтримки з будівних аспектів енергетичних та інфраструктурних проектів, а також активно працює з інвестиціями у землі сільськогосподарського призначення. Професійний успіх команди забезпечується, в тому числі, завдяки Олегу Альошину, Олександру Бородкіну та Наталії Доценко-Білоус.
Маючи сильну репутацію в сфері вирішення спорів, фірма також є поважним радником з питань інтелектуальної власності. Серед клієнтів практики – великі міжнародні компанії, такі як DuPont, Google, Danisco, Zara та Eurosport. Олександр Мамуня, партнер фірми, вперше увійшов до рейтингу цього року завдяки блискучим відгукам гравців ринку. «Він завжди надає нам коротке резюме можливих варіантів», – каже один з клієнтів. Партнер практики вирішення спорів Олексій Філатов залучається до проектів з інтелектуальної власності на стратегічному рівні та веде гучні спори в цій сфері.
Видатна репутація фірми в області вирішення спорів також сприяє посиленню ринкових позицій практики оподаткування, яка була залучена до низки справ з трансфертного ціноутворення у декількох юрисдикціях та консультувала Thomson Reuters стосовно угод з трансфертного ціноутворення з їхніми українськими підприємствами. BNP Paribas, Danone та Ericsson також є клієнтами податкової практики фірми. Джерела кажуть: «Їхня практика податкових спорів є дуже сильною. Вони дійсно зробили вагомий внесок в успіх нашого підприємства». Іван Юрченко, радник фірми, будучи новим ім’ям у рейтингу, спеціалізується на транзакційних та нормативних питаннях оподаткування. «Він помітний спеціаліст, що має гострий розум та широкі знання», – підтвердив один з опитаних.
Сильна практика ВКП в сфері конкурентного та антимонопольного права оцінюється джерелами як «активна та помітна на ринку практика», яка веде найрізноманітніші проекти, включаючи отримання дозволів на концентрацію та розслідування, які проводять антимонопольні органи. Поділяючи свій час між вирішенням питань з корпоративного, фінансового та конкурентного права, Денис Лисенко залишається доволі залученим керівником цієї практики. Марію Ніжнік, яка нещодавно стала партнером фірми, вперше включено до рейтингу цього року завдяки багатьом схвальним відгукам колег. Її описують як спеціаліста, який «безпосередньо виконує клієнтську роботу та активно розвиває свою практику».
Довідник відзначає успішну роботу команди практики корпоративного права, яка консультує великих місцевих та міжнародних корпоративних клієнтів, надаючи їм «вчасні консультації та незмінно високу якість послуг». Нещодавно їм довірили декілька великих проектів зі злиттів та поглинань у банківському секторі. Найбільш гучні з них стосуються допомоги SEB у продажу української дочірньої компанії на суму 237 млн. доларів США та придбанні банку Accept. Ця практика також має глибокі знання в секторі телекомунікацій, інформаційних технологій та ЗМІ. Партнер-засновник Василь Іванович Кисіль консультує клієнтів зі складних стратегічних питань. «Його всі знають та поважають», – стверджують джерела. Денис Лисенко добре знається на широкому колі корпоративних питань, а також консультує з аспектів банківського, фінансового та конкурентного права. Його характеризують як «ефективного та контактного адвоката». Нове ім’я у рейтингу – Анна Бабич, яка стала партнером у 2012 році, високо цінується клієнтами за вміння підбирати підхід з урахуванням бізнес-задач та надання чітких рекомендацій.
Дослідники визнають, що ВКП стає все більш помітною на ринку банківського та фінансового права, займаючи високі позиції у рейтингу, завдяки змістовним позитивним відгукам не тільки клієнтів, але й колег по цеху. Джерела стверджують: «Це дуже динамічна практика, що швидко розвивається, сильний гравець, який незмінно надає послуги найвищої якості». Сильними сторонами цієї команди вважаються злиття та поглинання у банківському секторі та консультації з регуляторних питань. В сфері банківського та фінансового права клієнти часто рекомендують Дениса Лисенка, називаючи його «ефективним юристом, з яким надзвичайно приємно мати справу». Юлія Кирпа, яка увійшла до партнерського складу фірми у 2012 р., виділяється своєю експертизою в сфері банківського та фінансового права, а також компетенцією в ринках капіталу.
Видання «Chambers Europe» є провідним міжнародним довідником для професіоналів в галузі юриспруденції та права, репутація якого заснована на об'єктивності проведених досліджень. Автори видання досліджують юридичну галузь у Європі, визначаючи провідних юристів і юридичні фірми на основі тисяч інтерв'ю з юристами та їхніми клієнтами, і проводять глибокий аналіз юридичних ринків в 51 юрисдикції.