публікації

1210 вступив у дію

28/05/2020

Олександр Бородкін

Партнер, адвокат

Нерухомість та будівництво,
Оподаткування,
Торгівля та комерційна діяльність,
Відновлювальна енергетика,
Транспорт та інфраструктура

Тетяна Бережна

Радниця, адвокатка

Антикорупційні питання,
Національний судовий процес,
Оподаткування,
Податкові спори

Володимир Ігонін

Партнер, адвокат

Корпоративне право / Злиття та поглинання,
Телекомунікації, медіа і технології

16 січня 2020 року Верховна Рада Україна ухвалила Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» № 466-ІХ (відомий також як законопроєкт 1210). Президент України підписав цей закон 21 травня 2020 року.

Текст закону був оприлюднений у газеті «Голос України» 22 травня 2020 року. Також із текстом закону ви можете ознайомитись на офіційному веб-сайті Верховної Ради України.

1. Які зміни запроваджуються законом 466-IX (законопроєкт 1210)?

Цей закон стосується змін, зокрема, в таких питаннях:

  • імплементація в українське законодавство кроків Плану BEPS;
  • удосконалення електронного кабінету платника податків, листування з податковими органами, процедур адміністративного оскарження тощо;
  • зміни щодо окремих правил оподаткування податком на прибуток підприємств, податком на доходи фізичних осіб, єдиним податком ПДВ;
  • запровадження норм щодо єдиної юридичної особи в структурі ДПС України тощо.

2. Кого стосуються ці зміни?

Зміни стосуються насамперед українських платників податків, які здійснюють операції з нерезидентами, осіб, які володіють іноземними компаніями, а також нерезидентів, для яких закон встановлює окремі вимоги. Разом з тим, враховуючи масштаби змін, вони вплинуть на всіх платників податків.

3. Коли зміни почнуть діяти?

Більшість норм закону почала діяти з 23 травня 2020 року. Окремі норми (наприклад, щодо роботи електронного кабінету платника, обліку нерезидентів) діятимуть з 1 липня 2020 року. Низка змін (правила контрольованих іноземних компаній, новели щодо відповідальності тощо) діятиме з 1 січня 2021 року.

4. Чи будуть найближчим часом вноситись зміни до цього закону?

Відразу після підписання закону Президент України звернувся до Кабінету Міністрів з низкою пропозицій, зокрема щодо:

  • надання платникам податків достатнього часу для забезпечення збору даних та інформації, необхідних для декларування відповідно до правил контрольованих іноземних компаній;
  • зменшення розмірів штрафів за окремі незначні податкові правопорушення;
  • забезпечення захисту даних та інформації, отриманих податковими органами зі звітності щодо доходів, зокрема, отриманих з джерел за межами України, а також даних, які одержуються від компетентних органів іноземних держав.

Як зазначено в повідомленні на офіційному веб-сайті Президента України, ці зміни повинні бути підготовлені у 3-місячний строк у співпраці з експертами, бізнесом і Комітетом Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики.

Дізнатися більше про ключові зміни ви можете в наступних публікаціях цього розділу.

Що нового?

Найважливіша аналітика у вашій пошті.

більше аналітики

12/02/2014

12 лютого 2014 р. набув чинності новий порядок реєстрації прав на нерухомість, які спрощують реєстрацію нерухомості при інвестуванні в житлове будівництво. Докладніше про зміни в правилах реєстрації нерухомості в ефірі UKRLIFE.TV розповів адвокат, партнер ЮФ "Василь Кісіль і Партнери" Олександр Бородкін.

Олександр Бородкін

21/06/2013

Україна докорінно змінила правила гри на ринку нерухомості з впровадженням з 01 січня 2013 р. нового Реєстру речових прав на нерухоме майно. Він об'єднав і замінив собою раніше чинні Реєстр прав власності на нерухоме майно, Державний реєстр іпотек, Єдиний державний реєстр заборон відчуження об’єктів нерухомого майна і Державний реєстр правочинів.

Олександр Бородкін