публікації

Єдиний податок, діяльність ФОПів

29/05/2020

Основні зміни для ФОПів
1. Що зі змінами річних обсягів доходу платників єдиного податку?
 

Закон містить норми, які збільшують річні граничні обсяги доходу, неперевищення яких дозволяє сплачувати єдиний податок: до 1 мільйона гривень – перша група, до 5 мільйонів гривень – друга група, до 7 мільйонів гривень – третя група платників єдиного податку. Разом з тим, ці ліміти були збільшені іншим законом з 2 квітня 2020 року.

2. Як змінюються норми щодо сплати земельного податку платниками єдиного податку?

З 1 липня 2020 року платники єдиного податку повинні будуть сплачувати земельний податок у разі надання земельних ділянок та/або нерухомого майна, що знаходиться на таких земельних ділянках, в оренду.

3. Чи змінились норми щодо позбавлення особи статусу платника єдиного податку?
 

Наявність податкового боргу у розмірі, що не перевищує 1020 грн, не позбавляє особу статусу платника єдиного податку.

4. Як фізичні особи – підприємці, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, сплачуватимуть податок з виплат на користь нерезидента?

Фізичні особи – підприємці, які є платниками єдиного податку, утримують 15% податку з доходу, виплаченого на користь нерезидента.

5. Що зміниться для фізичних осіб – підприємців на загальній системі оподаткування?

Фізичні особи-підприємці, що перебувають на загальній системі оподаткування, зможуть амортизувати вантажні автомобілі та відносини до витрат сплату коштів за об’єкти нежитлової нерухомості, транспортний податок тощо.

Що нового?

Найважливіша аналітика у вашій пошті.