На жаль, за вашим запитом нічого не знайдено

01/07/2025

Посадовий оклад судді визначається як певна кількість прожиткових мінімумів для працездатних осіб станом на 1 січня: для суддів у першій інстанції – 30, в апеляції – 50, у Верховному Суді – 75. Посадовий оклад – це основа зарплати, яка для суддів називається винагородою.

Богдан Шабаровський

10/07/2024

Питання стягнення зі сторони, яка програла, витрат на адвоката другої сторони чомусь аж надто делікатне. Одна із граней цього питання – чи можна стягнути витрати на адвоката, понесені під час апеляційного чи касаційного оскарження додаткового рішення про стягнення витрат на адвоката?

Богдан Шабаровський

21/06/2024

Об’єднана палата Касаційного господарського суду докорінно змінює практику у спорах про стягнення банківської гарантії.

09/10/2023

18 жовтня вводяться в дію зміни до Господарського процесуального кодексу, відповідно до яких усі юридичні особи зобов’язані зареєструвати кабінет в Електронному суді.

Богдан Шабаровський

31/01/2023

У певних випадках прокурор може подати цивільний чи господарський позов в інтересах держави. Склалася практика, що брати участь у розгляді справи за позовом одного прокурора може будь-який інший прокурор (здебільшого – той, якому ближче до суду), а єдиним доказом повноважень такого прокурора є його службове посвідчення. Ця практика знайшла підтримку у Верховному Суді й настільки утвердилася, що намагання поставити її під сумнів викликають здивування в суддів та обурення в прокурорів.

Богдан Шабаровський

28/04/2022

26.04.2022 у Верховній Раді зареєстровано проект Закону “Про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України, Цивільного процесуального кодексу України та Господарського процесуального кодексу України (щодо здійснення судочинства в умовах воєнного чи надзвичайного стану)” (реєстр. № 7316)...

Богдан Шабаровський

26/04/2022

Як змусити росію заплатити за завдані нею збитки – одне із ключових питань цієї війни. Серед відповідей – конфіскувати майно росії, її бізнесу, громадян та союзників. Найпростіше для нас – “дотягнутися” до того майна, яке є в Україні. Механізм конфіскації мусить бути законним, інакше росія та її агенти зможуть за кілька років через суди добитися не тільки повернення майна, а й виплати компенсації...

Богдан Шабаровський

Що нового?

Найважливіша аналітика у вашій пошті.